top of page
  • Einat Last

קונספירציות

ברור כי זוועות ומזימות מתחוללות מאחורי גבינו הרבה יותר ממה שרובנו יודעים. אבל כדור שטוח?מחשבותיי על התופעה הכי הזויה במחוזות האלטרנטיבה בעקבות הפגנות קורונה.בזמן האחרון אני מתעדכנת מהרשתות החברתיות אודות מחאת החופש, או נגד הכפייה, או כל מיני כותרות אחרות. בתקשורת קוראים לנו "מתנגדי החיסונים". למען הסר ספק, כמו הרבה מהא'נשים במחאה, אני מאמינה שיש קורונה ואני לא מתנגדת לחיסון עצמו או למי שהתחסן.


אבל... יש משהו שמשאיר אותי מחוץ למעגל. בשיטוטי ברשת וגם במפגשים האישיים שהיו לי בהפגנות, שוב ושוב אני נתקלת באמירות שמעוררות בי התנגדות.


החברים החדשים שלי מכחישי אקלים.


תאגידי הנפט עושים את זה כבר משנות ה-50, התקשורת והממשלות שיתפו איתם פעולה לאורך כל הדרך ובילבלו את הציבור. עכשיו, הזמן שלנו עומד להיגמר, הדאגה בקשר לשינויי האקלים סוף סוף תופשת תאוצה בתקשורת המיינסטרימית ובנט מדלג בין ועידת חרטא אחת לאחרת. מדהים אותי שמשבר האקלים נתפש גם הוא כעוד קונספירציה של התאגידים ותו לא!


הפופלאריות החדשה של המשבר הביאה את אנשי החופש להכחיש אותו בכל תוקף - "לא יכול להיות!" הם אומרים.

דעות כאלה מותירות אותי מבוהלת. אני רוצה לצעוק - רגע, רגע, חכו! מה עם טבע? עם בעלי החיים? להם לא מגיע לשגשג? להיות חופשיים? הם לא באים בחשבון?


לא לא, גובה החשבון בסופר, אחרי שקנינו קוטג' ופסטה הרבה יותר חשוב... מה??


יש בי קרע שאני כמהה לאחות. מצד אחד אני מזדהה עם הקריאה שבלב המחאה - די לאפליה של התו הירוק (נגמר כבר?), להפחדה של הציבור, לתקנות, לבידודים, למסיכות, לחוק הסמכויות.

מהצד השני אני מזדעזעת מהזלזול בנושא שכל כך קרוב לליבי, שלו אני מקדישה את החיים שלי. תיאוריות הקונספירציה הם לצערי חלק בלתי נפרד מהשיח, בודאי החלק הקולני שלו.


במוצאי שבת הייתי בערב פרידה והקראת קטעים מספרו החדש של רועי אהרון "הילד שלא רצה לשים מסיכה" - אוסף סיפורים קצרים וסאטיריים על הקורונה ומחלות אחרות. בסיפור "קונספירציה" רועי שוזר רעיון גאוני ומעורר מחשבה: מה אם כל תיאוריות הקונספיקציה נכונות?


נגיד שמחר בבוקר אנחנו מתעוררות בעולם שבו: אין משבר אקלים חומה אדירה מקיפה את עולמנו השטוח כל שני בערב, על וויסקי משובח וסיגרים קובניים, נפגשת קבוצה של בעלי אינטרסים חמדנים וזוממת מה יהיו תופעות הלוואי של הוריאנט הבא שיביא לצמצום האוכלוסייה ופוטין יחד עם ביידן מתרועעים בחדר ליד, שותים וודקה ומתכננים מלחמה גדולה שתסיט את תשומת הלב מהמחאות העולמיות על דיקטטורת הקורונה וחברות הפארמה

אולי כל זה נכון!

מה אני אעשה שונה בבוקר הזוי שכזה? אוקיי אז שיקרו לי כל החיים... די מזעזע, אולי יהיה לי קשה לכמה רגעים אבל אחרי זה... איך החיים ישתנו בדיוק?

נגיד ואין משבר אקלים, אז להילחם על מרחבים ירוקים זה לא חשוב? לזעוק את זעקתן של הכלניות בגבעות גורל זה חסר תועלת כי מזג האוויר ישאר כמו שהוא לנצח? לאסוף מי מזגנים זה בזבוז זמן כי לא יהיו בצורות?


גם לי יש קונספירציה, נשימה משותפת. מזימה כלל עולמית שאני וחבריי רוקחים מאחורי גבם של האנשים. מאחורי הגב לא כי אנחנו רוצים להסתיר משהו, אלא כי הם מפנים אלינו את הגב. אין להם זמן להקשיב ללב שלהם.

שם המזימה מוכר - "עולם חדש". העולם החדש שלנו הוא כזה שבו במקום לפחד, נשגשג. נהיה מחוברים ללב, למה שבאמת מדליק ומעורר בנו תשוקה, לאנשים שסביבנו. עולם שבו נתקהל כאוות נפשנו ונתקרב חברתית. תוכנית סודית ומחתרתית לשיקום נפש האדם, לשחרור בעלי החיים (כולל אותנו) ולריפוי האדמה. אולי נקרא לזה "הפרוטוקולים של זקנות השבט" לחיי שלום וחופש עם טבע.


שלכם,

עינת

הלדאקיות מבקרות במערב עם הכותרת: גן עדן עם תופעות לוואי

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page